Jak souvisí nohy s bolestmi zad?

24.02.2019

Také si myslíte, že vaše nohy (chodidla) nemohou být vzájemně propojené s vašimi zády, jelikož jsou od sebe příliš vzdálené? Velký omyl! Tělo je spojená nádoba - nohy ovlivňují chůzi, chůze má vliv na držení těla a pokud máme špatné držení těla, dříve či později přijdou bolesti zad a s nimi další problémy....

Podle statistik trápí v dnešní době bolesti zad až 90% Čechů, což je alarmující číslo! A příčiny? Nejčastěji je to sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, nesprávné sezení...to si většinou uvědomujeme všichni, někdy nás ale příčina bolestí může i pořádně překvapit!

Pokud vás už delší dobu bolí záda a vy nevíte proč, zkuste se zamyslet právě nad svou chůzí a nad obuví, kterou nosíte. Nerpíte náhodou plochýma nohama či jinou deformitou chodidel nebo prstů nohou, které vám znepříjemňují chůzi a vy se proto snažíte nohám odlehčovat na úkor páteře? Máte na chodidlech ztvrdlou kůži nebo mozoly, které v botách bolestivě tlačí? Zarůstají vám nehty nebo se dělají kuří oka?  A co vaše boty? Všechno co jsme zde dosud zmínili spolu úzce souvisí a má za následek přetěžování svalů, vazů a celého pohybového aparátu, což vede ke špatnému držení těla. Přetěžují se kolena, kyčle a dostaví se nepříjemné bolesti zad, které mají za následek celkovou nepohodu a únavu.

Co tedy podniknout aby záda a nohy - nebo - nohy a záda netrpěly a nebolely? Jednoduše o své nohy pečujte, jak nejlépe dovedete! Hýčkejte je, dopřejte jim tu nejlepší péči! Pravidelná pedikúra je základ celkové péče o nohy a také prevence případných nemocí kůže a nehtů. Důležité je i prokrvení cév, které vám poskytne peeling nebo masáž chodidel. Parafínový zábal zas prohřeje všechny svaly a klouby do hloubky. A nakonec obujte své nohy do bot, které vám "sedí".