Pět P pro posílení imunity

24.03.2020

Milí moji,

ocitli jsme se v nelehké době, kdy se bojíme o zdraví a životy své i našich blízkých...na vině je virus, který začal lidstvo nemilosrdně decimovat. Nechci si jako spousta jiných klást otázku proč se tak znenadála stalo, ani politizovat nebo filozofovat....to teď opravdu nikomu fakticky nepomůže. Spousta obyčejných lidí, různých profesí se rozhodla jen nekoukat, ale přiložit ruce k dílu a začali hromadně šít roušky, roušky pro všechny....za to jim všem patří velký dík...

Co ale dál, co ještě udělat, jak se ještě více ochránit před nákazou???

Odpověď zní : posílit vlastní imunitu!! Jedině silná imunita (obranyschopnost těla) nás může ochránit i zachránit.

Nejsem sice zdravotník, ale mám své osvědčené zkušenosti, vím co na imunitu spolehlivě funguje a proto jsem se také rozhodla přiložit malilinkou částí ruku k dílu, shrnout tyto mé zkušenosti do pěti bodů a podělit se o ně s vámi.  Pokud alespoň většinu z těchto bodů dokážete splnit, prokážete sobě a své imunitě velkou  službu, kterou vaše tělo ocení. Buďte silní a zdraví!

Pět P na posílení imunity :

1. Pozitivní myšlení a žádný stres

2. Pořádný odpočinek, dostatek spánku

3. Pohyb na čerstvém vzduchu (nyní přiměřeně situaci!), nebo alespoň cvičení doma

4. Pestrá a zdravá strava (vyloučit uzeniny, omezit tučné masa, tuky a bílý cukr, zvýšit        příjem mléčných výrobků, zvláště zakysaných, ovoce, zeleniny a vlákniny)

5. Posílení imunity stimulací, např. :

    - užívání přípravků s Echinaceou nebo Hlívou ústřičnou (Echinacea je lepší)

   - doplnění vitamínů C, B, E a minerálů, zejména Selen a Zinek

   - užívání probiotik - v tomto směru je super pěstovat si doma Tibetskou houbu,která       vám přemění mléko na domácí kefír plný blahodárných látek a živých kultur, která         vyčistí střeva, odkyselí organismus a posílí imunitu.

  - reflexní masáže chodidel - stimulace orgánů, které dokáží svou činností podpořit          obranyschopnost organismu

  - reflexní lymfatické masáže - odvádění toxických látek z těla, očištění organismu

Poslední jmenované (reflexní a lymfatické masáže) provádíme v našem salonu, který je nyní z nařízení vlády uzavřen, ale až bude lépe, rádi vás opět uvítáme a imunitu vám rádi nastartujeme nebo alespoň ještě více podpoříme.

Nyní však můžete využít všechny ostatní dostupné metody na podporu imunity a my vám k tomu přejeme hodně zdaru a hlavně....BUĎTE  ZDRAVÍ !

za team Studia PEDI - NAILS

Marcela